Świetlica Świeszyno

 

Instruktor – Anna Skowrońska 

 

Godziny otwarcia świetlicy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 15.00-19.00

środa: 13.00-16.00

 

 

SZUKAM WAS - wielki koncert w Świeszynie

Dnia 14 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w kościele PW Narodzenia NMP w Świeszynie odbędzie się koncert - pop oratorium SZUKAM WAS. Solistom - Patrycji Kotlarskiej i Jackowi Kotlarskiemu będzie towarzyszyła Polska Filharmonia Sinfonia Baltica ze Słupska, a także połączone siły kilku chórów: Cantate Deo z Koszalina, Viva La Musica z Mielna, Harmonica ZPSM im. G. Bacewicz z Koszalina oraz zespół wokalny Szukam Was ze Świeszyna.

Oratorium „Szukam Was” oparte jest na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II. Na jego podstawie krakowski poeta Michał Zabłocki napisał teksty pieśni, muzykę zaś stworzyli młodzi kompozytorzy – Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, który zarazem zaaranżował to dzieło. Integralną częścią utworu stanowią również oryginalne fragmenty Testamentu Papieża-Polaka. Wykonanie tego wyjątkowego dzieła zaplanowano na 14 czerwca 2017 roku w Kościele pw. Narodzenia NMP w Świeszynie w ramach obchodzonego już cyklicznie Dnia Papieskiego upamiętniającego wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Zegrzu Pomorskim. To właśnie tutaj w czasie IV Pielgrzymki do Ojczyzny Papież Polak spotkał się po raz pierwszy z  Wojskiem Polskim. Przy wzniesionym na lotnisku ołtarzu modliło się razem z Nim około 40 tysięcy wojskowych i ich rodzin.

Poprzez ten koncert pragniemy przechować w pamięci mieszkańców Gminy oraz całego Regionu to historyczne spotkanie, o którym sam Jan Paweł II powiedział, że było to wydarzenie „rezurekcyjne”.                                               

W koncercie udział weźmie prawie stu wykonawców:

Soliści: Patrycja Kotlarska i Jacek Kotlarski

Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” –Słupsk

Dyrygent: Bohdan Jarmołowicz

Recytacja: Zbigniew Kułagowski

Przygotowanie chóru: Mirella Telińska

Koszaliński Chór „Cantate Deo”

Zespół Viva la Musica-Mielno

Chór „Harmonica” ZPSM im. G.Bacewicz-Koszalin

Zespół Wokalny „Szukam Was”-Świeszyno

Organizatorem koncertu jest: Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka w Świeszynie. Bezpłatne karty wstępu można rezerwować pod numerem telefonu: 94 316 1245 lub drogą mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronaty honorowe:

- Bp Edward Dajczak - Biskup Koszalińsko-Kolobrzeski

- Marian Hermanowicz - Starosta Koszaliński

- Ewa Korczak - Wójt Gminy Świeszyno.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Serdecznie zapraszamy