Świetlica Świeszyno

 

Instruktor – Anna Skowrońska 

 

Godziny otwarcia świetlicy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 15.00-19.00

środa: 13.00-16.00

 

 

Koncert akordeonowy na powitanie jesieni!

Już za chwileczkę, już za momencik kończy się lato festynowe i wracamy do sali!
Sali Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka w Świeszynie.
Już 24 września, o godz. 17.00 zapraszamy na występ duetu akordeonowego z Katowic - AMALGALIS DUO!

WSTĘP WOLNY!
Słuchaczy tego rozrywkowego wieczoru przywitamy kawą, herbatą i ciastkiem! :)

A już niebawem w MCK e-Eureka - BP m.in. Szymon Hołownia, artyści Filharmonii Koszalińskiej, aktorzy Teatru Muza Variete!
Zapowiada się ciekawa, kulturalna jesień! :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

Artyści występujący pod nazwą AMALGALIS DUO to: Ewa Grabowska-Lis i Daniel Lis. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. Ich działalność artystyczna koncentruje się wokół muzyki solowej i kameralnej. Współpracowali z wieloma znakomitymi artystami. W duecie na stałe koncertują od 2011 roku, występując nie tylko na muzycznych festiwalach, ale przede wszystkim na licznych koncertach kameralnych, gdzie bliski kontakt z publicznością tworzy zawsze niepowtarzalną atmosferę. W 2014 roku zespół zdobył II nagrodę w International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, a w 2015 roku II nagrodę w X Art Duo Music Festival w Pradze.

Akordeon jest instrumentem o zaskakujących możliwościach wykonawczych. Oprócz kompozycji oryginalnych, powstałych z myślą właśnie o nim, znakomicie sprawdza się w realizacji muzyki minionych epok, stworzonej dla dawnego instrumentarium. Ideą koncertów jest ukazanie, dzięki szerokim możliwościom brzmieniowym akordeonu,  wielu rodzajów muzyki i różnorodności jej stylów. Dlatego też w repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej.

Niezwykle ważne podczas koncertu jest także słowo, które przybliża słuchaczowi wykonywaną muzykę i ułatwia pełniejszy odbiór jej bogactwa. Ciekawy i przystępny sposób prowadzenia koncertu przez samych artystów pozwala zatrzeć dystans pomiędzy wykonawcą a odbiorcą, umożliwiając prawdziwe współuczestnictwo w sztuce.

 

Przydatne linki:

www.amalgalisduo.pl

www.facebook.com/amalgalisduo