IV Turniej tenisa stołowego - Niedalino 2015

21 zawodników stanęło na starcie sobotniego turnieju tenisa stołowego w świetlicy wiejskiej w Niedalinie. Czwarte tegoroczne zawody zaliczane do cyklu Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego przyniosły wiele zaciętych pojedynków, a o miejscach poszczególnych graczy często decydowały tzw. “małe punkty”.

Kategoria 7-12 lat
Najmłodsi adepci ping-ponga rozegrali po 5 meczów, każdy z każdym. Nieosiągalnym tego dnia okazał się Joachim Niciejewski z Konikowa, który wygrał wszystkie spotkania i z kompletem punktów wywalczył złoty medal. Bardzo ciekawie wyglądała walka o miejsca od drugiego do czwartego, gdzie trzech zawodników zgromadziło po sześć punktów. W takiej sytuacji o końcowej kolejności zadecydowały różnice w setach, dzięki czemu srebro przypadło Maciejowi Wenckiemu z Dunowa, a trzecie miejsce Filipowi Szatkowskiemu ze Świeszyna.
Końcowa kolejność:
1. Joachim Niciejewski
2. Maciej Wencki
3. Filip Szatkowski
4. Jakub Piskór
5. Julia Dudka
6. Wiktor Bochnia

Kategoria 13-17 lat
Młodzież rywalizowała przy stołach w grupie pięciu osób. Tutaj o wygranej w turnieju także zadecydowała różnica w setach, a do wyłonienia brązowego medalisty potrzebna była nawet dogrywka! Zwyciężył, podobnie jak miesiąc temu, Wojtek Wójcik z Dunowa, a drugi był Konrad Redloch - reprezentant Strzekęcina. We wspomnianej wcześniej dodatkowej grze spotkali się mieszkańcy Niedalina - Patryk Strączewski i Adam Ślepowroński - wygrał ten pierwszy plasując się na najniższym stopniu podium.
Końcowa kolejność:
1. Wojciech Wójcik
2. Konrad Redloch
3. Patryk Strączewski
4. Adam Ślepowroński
5. Elwira Ćwik

Kategoria 18+
Dorośli amatorzy tenisa w drodze losowania podzieleni zostali na dwie grupy, z których dwóch najlepszych zawodników awansowało następnie do półfinałów. Z bardzo mocnej grupy A do dalszych gier przeszli Damian Dudka z Niekłonic i Edward Romanowski z Konikowa, naprzeciwko których stanęli odpowiednio Krzysztof Długoszek ze Świeszyna i Robert Niciejewski z Konikowa. Dudka i Romanowski pokonali swoich konkurentów i spotkali się drugi raz tego dnia, tym razem w wielkim finale. Złoto padło łupem Damiana Dudki, który wygrał 2:0 i tym samym zwyciężył po raz drugi z rzędu. Trzeci w turnieju, po kolejnym zaciętym meczu, był Krzysztof Długoszek. Niespodzianką dnia było dopiero siódme miejsce Krzysztofa Fila, który w dotychczasowych turniejach zajmował miejsca pierwsze i drugie.
Końcowa kolejność:
1. Damian Dudka
2. Edward Romanowski
3. Krzysztof Długoszek
4. Robert Niciejewski
5. Kazimierz Wencki
6. Wieńczysław Bebich
7. Krzysztof Fil
8. Radosław Żmudziński
9. Jacek Marcinkowski
10. Robert Łukawski

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali efektowne medale i nagrody ufundowane przez sołectwo Niedalino. Wszyscy zawodnicy zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego, której czołówka po czterech turniejach przedstawia się następująco:

Kategoria 7-12 lat
1. Filip Szatkowski - 24 pkt
2. Joachim Niciejewski - 24 pkt
3. Maciej Wencki - 18 pkt
4. Jakub Piskór - 15 pkt
5. Wiktoria Romanowska - 10 pkt

Kategoria 13-17 lat
1. Wojciech Wójcik - 26 pkt
2. Konrad Redloch - 21 pkt
3. Marta Fil - 18 pkt
4. Krystian Bujalski - 12 pkt
5. Szymon Pietrzak - 10 pkt

Kategoria 18+
1. Krzysztof Fil - 30 pkt
2. Edward Romanowski - 27 pkt
3. Damian Dudka - 20 pkt
4. Robert Niciejewski - 17 pkt
5. Krzysztof Długoszek - 17 pkt

Turniej w Niedalinie odbył się dzięki zaangażowaniu miejscowej świetlicy wiejskiej i Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteki Publicznej, a zawody przygotowali i poprowadzili Jacek Marcinkowski i Robert Łukawski we współpracy z Damianem Dudką.

Dziękujemy za sportową rywalizację w duchu fair play i już dziś zapraszamy na kolejny turniej. Szczegóły już wkrótce na stronie mck.swieszyno.pl.


Tekst: Robert Łukawski
Zdjęcia: Jacek Marcinkowski, Robert Łukawski