Faworyci górą w Konikowie

Faworyci górą w Konikowie - tak najkrócej można streścić sobotni turniej tenisa stołowego rozegrany w miejscowej świetlicy wiejskiej. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych złote medale przypadły bowiem zwycięzcom wrześniowych zawodów.

W grupie 7-12 lat o wygranej w końcowej klasyfikacji zadecydował pojedynek między reprezentantem gospodarzy Joachimem Niciejewskim a Filipem Szatkowskim ze Świeszyna. Niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się grą na przewagi w tie-breaku dla Joachima i to on mógł podnieść ręce w geście triumfu.
Podium kategorii młodzieżowej wyglądało tak samo jak na poprzednim turnieju w Mierzymiu. Znów bezkonkurencyjny był tutaj Wojtek Wójcik z Dunowa, a na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci Strzekęcina - Krystian Bujalski i Konrad Redloch.
Rozgrywki dorosłych, pod nieobecność swojego najgroźniejszego konkurenta - Krzysztofa Fila, zdominował Edward Romanowski z Konikowa, który w cuglach wygrał zawody, nie tracąc nawet jednego seta. Więcej emocji przyniosły pojedynki o kolejne miejsca, gdzie o końcowej klasyfikacji zadecydowały minimalne różnice punktowe. Ostatecznie na drugim miejscu zameldowała się Paula Pasek z Dunowa, a brązowy medal przypadł Robertowi Łukawskiemu.

Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu “Zdrowie w zdrowej rywalizacji sportowej - cykl turniejów pingpongowych i siatkarskich” oraz sołectwa Konikowo - fundatorom nagród, medali i napojów chłodzących.

Zawody zorganizowano dzięki współpracy Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego ORZEŁ Świeszyno i Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteki Publicznej.

 

 

Tekst i zdjęcia: Robert Łukawski