Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

Przedszkolaki u Czerwonego Kapturka

Z okazji Tygodnia Bibliotek świeszyńskie bibliotekarki przygotowały dla dzieci z Przedszkola w Świeszynie przedstawienie pn. „Czerwony Kapturek”, które było inspirowane baśnią Charles’a Perraulta. Scenografię oraz kukiełki przygotowała Grupa Teatralna „Dzieciaki ze Świeszyna” pod okiem Akademii Wyobraźni z Wrocławia w trakcie warsztatów teatralnych w 2014 roku.

Przedstawienie było doskonałą formą promocji literatury i teatru wśród najmłodszych czytelników biblioteki. Miało charakter dydaktyczny. Przedszkolaki z pewnością wyniosły z niego lekcję – z nieznajomymi nie wolno rozmawiać pod żadnym pozorem, a tym bardziej chodzić samemu do lasu! Po spektaklu dzieci miały możliwość zajrzenia do budki teatralnej oraz przyjrzenia się z bliska pięknej scenografii i kukiełkom.

Bibliotekarki miały mnóstwo radości przygotowując dzieciom taką niespodziankę.
Jak się okazało – na bibliotekarki też czekała niespodzianka! Panie nauczycielki wraz z dziećmi złożyły pani dyrektor oraz bibliotekarkom najlepsze życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek, wręczyły laurkę i kwiaty – ależ było nam miło! Praca w bibliotece i spotkania z tak wspaniałymi czytelnikami to z pewnością najlepsza rzecz pod słońcem! Dziękujemy.

 

 

Tekst: Natalia Borys
Zdjęcia: Robert Łukawski