Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

Blisko chmur z Sylwią Trojanowską

29 kwietnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka – Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Trojanowską, autorką bestsellerowych powieści „Szkoła latania” i „Blisko chmur”. Na spotkanie przybyli bardzo licznie uczniowie Gimnazjum w Świeszynie.

Autorka książek, posługując się cytatami, motywami i przykładami ze swoich powieści, rozmawiała z młodzieżą o ważnych problemach: braku akceptacji własnego wyglądu, braku pewności siebie, niechęci do zmian życiowych i wielu innych egzystencjalnych rozterkach. Spotkanie miało charakter motywacyjny, miało zachęcić do zmian, wzbudzić wiarę we własne możliwości i potencjał. Bo każdy z nas może więcej!

Młodzież była aktywna i zainteresowana poruszanymi przez pisarkę problemami. Każdy z nas ma przecież w życiu gorsze momenty i warto o tym rozmawiać! Najważniejsze jest to, by uczyć się na własnych błędach, podnosić się, iść dalej, spełniać swoje marzenia, sięgać wyżej (latać!)… blisko chmur i trwać w szczęściu jak najdłużej.

Serdecznie dziękujemy autorce za piękne, motywujące do działania spotkanie. Czekamy na kolejne powieści! Tymczasem zachęcamy Was, drodzy Czytelnicy do sięgnięcia po „Szkołę latania” i „Blisko chmur” – są w naszych bibliotecznych zbiorach. Zaczytajcie się na wiosnę!

 

Tekst: Natalia Borys
Zdjęcia: Robert Łukawski