Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

"Policjanci" w Świeszynie

9 kwietnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eurece – Bibliotece Publicznej w Świeszynie wystąpiła po raz kolejny Grupa Teatralna „Janusza P.” Klubu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”. Tym razem artyści zaprezentowali spektakl teatralny na podstawie debiutanckiego dramatu Sławomira Mrożka pn. „Policjanci”.
Sztuka obrazuje wynaturzenia oraz absurdalność aparatu policyjnego w obliczu kryzysu. A zwiastuje go wizja upadku policji w wyniku podpisania aktu lojalnościowego przez ostatniego więźnia politycznego w kraju. Cóż mają począć policjanci bez więźniów, w państwie samych lojalnych wobec władzy obywateli? Muszą sfingować aresztowanie i osadzić w więzieniu… policjanta.
Akcja dramatu nie została osadzona w żadnym konkretnym miejscu ani czasie. „Policjanci” mogą więc stanowić groteskowy dramat o wartościach uniwersalnych i ponadczasowych oraz doskonale portretować państwo totalitarne w ogóle.
Reżyserią i adaptacją dramatu na potrzeby występu scenicznego zajął się Janusz Pietrzykowski, scenografią natomiast – Zbigniew Murzyn. W sztuce wystąpili:
Żona Sierżanta – Karolina Szcześniak
Naczelnik Policji – Kamil Barański
Sierżant – Adam Cieślak
Więzień/Porucznik – Filip Płowaś
Generał – Leonard Kujałowicz
Policjant (oraz inspicjent) – Adam Powarzyński

Była to nie lada gratka dla miłośników teatru i twórczości Mrożka! Grupa Teatralna „Janusza P.” szykuje już kolejną adaptację – „Konopielkę” Edwarda Redlińskiego. Czekamy na premierę!

Po spektaklu goście mogli obejrzeć wystawę fotograficzną „Mój Koszalin” Ireny Nowogrodzkiej-Barańskiej.
 


Tekst: Natalia Borys
Zdjęcia: Robert Łukawski