Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

Tenisowe podsumowanie w Zegrzu Pomorskim

Ostatnim tegorocznym akcentem Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego był turniej w Zegrzu Pomorskim. 8 grudnia w hali miejscowej szkoły podstawowej do gry przystąpiło 25 zawodników, jak zwykle podzielonych na 3 kategorie wiekowe.

Wśród najmłodszych adeptów pingponga najlepiej radził sobie Joachim Niciejewski, który wygrał wszystkie swoje pojedynki, w finale pokonując Filipa Szatkowskiego. Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Romanowska z Konikowa, zwyciężając w meczu o podium Olę Brulińską. Warto odnotować, że w zmaganiach udział wzięło aż 6 dziewczyn!
W kategorii wiekowej 13-17 lat oglądaliśmy wiele zaciętych pojedynków, ze spotkaniami Michała Firazy z Patrykiem Strączewskim na czele. Reprezentant gospodarzy najpierw przegrał z Patrykiem mecz grupowy, lecz później zrewanżował mu się w finale i stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Sokołowi, który w spotkaniu o brąz pokonał Wojtka Basiaka z Kurozwęcza.
Niezwykle ciekawie zapowiadała się rywalizacja dorosłych amatorów tenisa, gdzie o zwycięstwie w klasyfikacji końcowej Ligi miał zadecydować ostatni turniej. I tak właśnie się stało, gdyż dopiero finałowe spotkanie pomiędzy Edwardem Romanowskim a Krzysztofem Filem wyłoniło tegorocznego triumfatora rozgrywek. Romanowski zwyciężył 3:0 i mógł podnieść w górę okazały puchar. Ostatnie miejsce na podium należało tego dnia do Roberta Niciejewskiego, który w finale pocieszenia pokonał Jacka Marcinkowskiego.

Czołowe miejsca klasyfikacji końcowej Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego 2015r.:

Kategoria 7-12
1. Joachim Niciejewski
2. Filip Szatkowski
3. Wiktoria Romanowska
4. Wiktor Bochnia
5. Maciej Wencki
6. Jakub Piskór
7. Julia Dudka

Kategoria 13-17
1. Wojciech Wójcik
2. Konrad Redloch
3. Krystian Bujalski
4. Marta Fil
5. Michał Firaza
6. Patryk Strączewski
7. Szymon Pietrzak

Kategoria 18+
1. Edward Romanowski
2. Krzysztof Fil
3. Robert Niciejewski
4. Damian Dudka
5. Krzysztof Długoszek
6. Jacek Marcinkowski
7. Robert Łukawski

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i puchary ufundowane przez Sołectwo Zegrze Pomorskie.

Organizatorem Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno. W 2015 roku przeprowadziliśmy 10 turniejów, w których udział wzięło 71 zawodników - mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy sołectwom, świetlicom, SP Zegrze Pomorskie i MCK e-Eureka - BP za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji turniejów. Podziękowania dla sędziów-wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów.

Do zobaczenia podczas przyszłorocznej edycji Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego!Koordynatorzy rozgrywek: Jacek Marcinkowski i Robert Łukawski