Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

CAFE SAX w Świeszynie

W ostatni piątek października aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego zaprosili mieszkańców gminy Świeszyno do kawiarni Cafe Sax, usytuowanej tego dnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotece Publicznej. To tu licznie zgromadzeni goście mogli obejrzeć spektakl muzyczny, wyjątkowe widowisko ze znanymi wszystkim piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Miejscem spektaklu była tytułowa kafejka Cafe Sax, odpowiednik prawdziwego lokalu na Saskiej Kępie w Warszawie. To tam autorka piosenek chętnie bywała, powstało tam także kilka utworów z szerokiego repertuaru artystki. Wśród przebojów, jak choćby “Małgośka” w niezapomnianym wykonaniu Maryli Rodowicz, widzowie usłyszeli opowieść o ludzkich uczuciach i doświadczeniach życiowych. Zarówno część refleksyjna jak i satyryczna ogromnie przypadły do gustu świeszyńskiej widowni, czego dowodem są liczne brawa, jakimi nagrodzeni zostali aktorzy tak w trakcie, jak i po zakończeniu spektaklu.

Organizatorem spotkania było Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteka Publiczna. Widowisko odbyło się w ramach projektu “Słowa przypomniane, historie niezapisane...”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.Tekst: Robert Łukawski
Zdjęcia: Jacek Marcinkowski, Robert Łukawski