Świetlica Niedalino

 Instruktorem świetlicy jest Daria Wójcik.

 Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-18

 

 

Zapisy na zajęcia w świetlicach

Zapraszamy do zapisów na wakacyjne zajęcia w świetlicach wiejskich gminy Świeszyno!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ferie w świetlicach wiejskich

Przedstawiamy godziny otwarcia świetlic wiejskich w czasie ferii zimowych 2017.

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach!

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Bezpłatne badania w Konikowie

Mistrzowie Kuchni Juniorów 2016 wybrani!

19 sierpnia, w ramach podsumowania pierwszego tygodnia zajęć kulinarnych dla dzieci i młodzieży ph. „Jak spędzamy wakacje? Naturalnie… kulinarnie!”, odbył się konkurs MasterChef Junior, czyli Mistrz Kuchni Juniorów. O tytuły mistrzów rywalizowały cztery grupy młodych kucharzy.

 

 

Czytaj więcej...

VIII Gminny Dzień Papieski

W minioną sobotę, 18 czerwca 2016 r., miał miejsce VIII Gminny Dzień Papieski w Zegrzu Pomorskim. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Wójt Gminy Ewa Korczak, proboszcz parafii p.w. M.B. Częstochowskiej w Zegrzu Pomorskim, Bogdan Gibczyński oraz Zofia Beba Bednarczyk, instruktor zespołu Anima.

 

 

Czytaj więcej...

Wakacje w MCK e-Eureka - BP i świetlicach wiejskich

Zapraszamy do korzystania z atrakcyjnych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotece Publicznej oraz wybranych świetlicach wiejskich.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz

13 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, gościliśmy w centrum kultury i bibliotece koszalińską reporterkę i autorkę książek Magdę Omilianowicz. Autorka opowiadała głównie o swojej najnowszej książce oraz o wielkiej pasji, jaką jest podróżowanie.

 

 

Czytaj więcej...

Wszechstronne Talenty

13 maja w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka – Bibliotece Publicznej w Świeszynie odbył się coroczny przegląd „Młode Talenty Gminy Świeszyno”. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. W konkursie brali udział reprezentanci gminnych placówek oświatowych oraz mieszkańcy gminy Świeszyno utalentowani w różnych dyscyplinach artystycznych i manualnych.

 

Czytaj więcej...

Pan Samochodzik i... świeszyńska młodzież

Niezwykle ciekawego pisarza mieli okazję poznać w miniony czwartek uczniowie świeszyńskich szkół podstawowych. W Multimedialnym Centrum Kultury - Bibliotece Publicznej w Świeszynie gościł bowiem Arkadiusz Niemirski, znany kontynuator popularnej serii detektywistycznej “Pan Samochodzik i...”.

 

 

Czytaj więcej...

Przedszkolaki u Czerwonego Kapturka

Z okazji Tygodnia Bibliotek świeszyńskie bibliotekarki przygotowały dla dzieci z Przedszkola w Świeszynie przedstawienie pn. „Czerwony Kapturek”, które było inspirowane baśnią Charles’a Perraulta.

 

 

Czytaj więcej...

Blisko chmur z Sylwią Trojanowską

29 kwietnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka – Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Trojanowską, autorką bestsellerowych powieści „Szkoła latania” i „Blisko chmur”. Na spotkanie przybyli bardzo licznie uczniowie Gimnazjum w Świeszynie.

 

 

Czytaj więcej...

Młode Talenty Gminy Świeszyno 2016

Zapraszamy do udziału w przeglądzie “Młode Talenty Gminy Świeszyno”.

Konkurs odbędzie się 13 maja 2016 r. w sali widowiskowej Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteki Publicznej w Świeszynie. Zgłoszenia wykonawców indywidualnych i grupowych przyjmujemy do środy, 11 maja 2016 r.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody! 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją.
Konstytucja majowa zmieniła ustrój Rzeczpospolitej Obojga Narodów na monarchię konstytucyjną, wprowadziła polityczne zrównanie szlachty i mieszczan oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa. Zniosła liberum veto.
Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej, 28 kwietnia br. w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteka Publiczna odbył się uroczysty koncert.

Czytaj więcej...

"Policjanci" w Świeszynie

9 kwietnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eurece – Bibliotece Publicznej w Świeszynie wystąpiła po raz kolejny Grupa Teatralna „Janusza P.” Klubu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”. Tym razem artyści zaprezentowali spektakl teatralny na podstawie debiutanckiego dramatu Sławomira Mrożka pn. „Policjanci”.

 

Czytaj więcej...

Ludwisie - wiosenne spotkanie z poezją

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ludwisie” już za nami! Przedszkolaki z gminnych placówek oświatowych ze Świeszyna, Konikowa, Zegrza Pomorskiego i Dunowa pięknie zaprezentowały wiersze Ludwika Jerzego Kerna. Było to wyjątkowe wydarzenie! Tym bardziej, że 2 kwietnia przypada ważne czytelnicze święto: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nas poezja dziecięca niezmiennie zachwyca od lat – a „Ludwisie” były tego doskonałym dowodem.

 

Czytaj więcej...

Ferie pełne atrakcji

Ferie rozpoczęliśmy turniejem xbox FIFA 16, który odbył się 1 lutego w sali widowiskowej Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteki Publicznej. Niewątpliwą atrakcją zawodów był sposób wyświetlania meczów - na dużym, kinowym ekranie. Na starcie rozgrywek stanęli zawodnicy reprezentujący poszczególne świetlice i sołectwa gminy Świeszyno.

 

Czytaj więcej...

Zapisy do Chóru Rodzinnego

Multimedialne Centrum Kultury e- Eureka - Biblioteka Publiczna w Świeszynie ogłasza zapisy do Chóru Rodzinnego.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2016

Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież z gminy Świeszyno do korzystania z zajęć przygotowanych na zbliżające się ferie zimowe (1-14 lutego).

 

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia świetlic w czasie ferii zimowych

Przedstawiamy harmonogram pracy świetlic wiejskich w nadchodzące ferie zimowe (1-14 lutego).

 

 

 

Czytaj więcej...

Tenisowe podsumowanie w Zegrzu Pomorskim

Ostatnim tegorocznym akcentem Świeszyńskiej Ligi Tenisa Stołowego był turniej w Zegrzu Pomorskim. 8 grudnia w hali miejscowej szkoły podstawowej do gry przystąpiło 25 zawodników, jak zwykle podzielonych na 3 kategorie wiekowe.

 

 

Czytaj więcej...