Świetlica Mierzym

Już po feriach

Za nami dwa tygodnie atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotekę Publiczną w Świeszynie we współpracy ze świetlicami wiejskimi naszej gminy. Udało nam się zorganizować i przeprowadzić wszystkie starannie zaplanowane wcześniej zajęcia. Relacje z warsztatów hip-hopu, turniejów gier planszowych oraz xbox FIFA 2015 prezentowaliśmy już wcześniej, ale należy wspomnieć także o cieszących się dużym zainteresowaniem warsztatach plastyczno-sportowych, kinie oraz kabarecie.

Warsztaty prowadzone były w formie edukacyjnych zajęć plastycznych, głównie artrecyklingu, uzupełnianych zabawami o charakterze sportowym. Dzieci, pod czujnym okiem ciekawie prowadzących zajęcia instruktorek, stworzyły niezliczoną ilość oryginalnych prac, korzystając przede wszystkim z materiałów wtórnych.

Nasz rodzimy Kabaret Koniki z Konikowa, prowadzony przez Sylwię Piotrowską, dostarczył dużo śmiechu całym rodzinom zgromadzonym w Mierzymiu, Dunowie i Świeszynie. Zespół zaprezentował swój nowy, świąteczno-noworoczny repertuar, w którym przedstawił karykatury relacji rodzinnych, szkolnych, a nawet niebiańsko-piekielnych!  

Ponownie wprawiliśmy w ruch nasze objazdowe wiejskie kino. Tym razem tematem przewodnim była tak popularna wśród dzieciaków piłka nożna. W świetlicach wiejskich, na dużym ekranie o rozmiarach 4x3 metry, wyświetlany był animowany film “Piłkarzyki rozrabiają”, a po seansie każdy mógł spróbować swoich sił w miniturnieju... piłkarzyków stołowych. Zwycięskie pary, dzięki Gminnemu Programowi Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogły się cieszyć z nagród w postaci piłek i rękawic piłkarskich.

Podsumowaniem udanych ferii był koncert noworoczny, w którym swoje umiejętności zaprezentowały młode talenty gminy Świeszyno. Publiczność przybyła do sali widowiskowej MCK świetnie się bawiła oglądając młode tancerki ćwiczące pod okiem Sylwii Dzidziewicz, słuchając zespołów sekcji wokalnej i doboszów prowadzonych odpowiednio przez Zofię i Tomasza Karbowiaków oraz podziwiając występy grupy kabaretowej i teatralnej. Ta ostatnia, pod kierownictwem Magdaleny Muszyńskiej-Płaskowicz, miała możliwość szlifowania swoich zdolności artystycznych na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.

Ferie za nami, ale zapraszamy dzieci i dorosłych na kolejne zajęcia i spotkania organizowane w MCK i świetlicach wiejskich. Szczegółowe informacje na stronie mck.swieszyno.pl oraz w świetlicach.


Tekst i zdjęcia: Robert Łukawski