Świetlica Mierzym

Kolędowanie w Sitnie

W Sitnie, w gminie Szczecinek, z inicjatywy zespołu Swojacy z Sitna, odbył się I Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na którym swój repertuar zaprezentowały zespoły Jagody z Niedalina oraz Jarzębiny ze Świeszyna.

W przeglądzie udział wzięło aż 10 zespołów, które prezentowały wysoki poziom. Uczestnicy śpiewali znane polskie kolędy, te zapomniane, ale niezwykle tkliwe oraz kompozycje własne. Poza konkursem uczestnicy recytowali również świąteczne gawędy, które swoje korzenie mają w różnych zakątkach Polski. Warto dodać, że wykonawcy cieszyli się publicznością w osobach mieszkańców Sitna, dzięki czemu przegląd upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze.

I miejsce zajął zespół „Jarzębiny” z Jelenia, który otrzymał nagrodę Ryszarda Jasionasa Wójta Gminy Szczecinek, II miejsce - zespół „Jagody” z Niedalina, który otrzymał nagrodę Krzysztofa Lisa Starosty Szczecineckiego. III miejsce wyśpiewał zespół „Zgoda” z Wyszewa, który otrzymał statuetkę i nagrodę Henryka Wyszomirskiego Przewodniczącego Rady Gminy Szczecinek.

Gratulujemy udanych występów!

Opracował: Robert Łukawski, na podstawie iszczecinek.pl
Zdjęcia: Magdalena Borys