Świetlica Mierzym

Liga Mistrzów w Niedalinie!

W Niedalinie, 29 stycznia, rozegrano kolejny turniej wpisujący się w tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka - Bibliotekę Publiczną oraz miejscową świetlicę wiejską. Tyma razem w szranki stanęli najlepsi w swoich świetlicach w grę FIFA 2015 na konsoli xbox.

Czwartkowe zawody rozpoczęło losowanie par 1/8 finału oraz wybór jednego z zespołów z dowolnej krajowej ligi europejskiej. Spotkania rozgrywano 2 x 4 minuty, a w przypadku remisu zarządzano dogrywkę na zasadzie “złotego gola”. System pucharowy, w którym przegrywający odpadał, wymagał od zawodników maksymalnego skupienia i już w pierwszej rundzie byliśmy świadkami emocjonujących spotkań, często rozstrzygających się w ostatnich minutach meczu. A wszystko to przy prawdziwym dopingu lokalnej publiczności!

Najlepiej tego dnia na wirtualnym boisku radził sobie Wojciech Wójcik z Dunowa. Jego Paris Saint Germain wygrało wszystkie cztery mecze, w tym wielki finał, w którym przeciwnikiem było Atletico Madryt prowadzone przez Filipa Szatkowskiego ze Świeszyna. Na najniższym stopniu podium uplasował się Radosław Mikołajczyk z Niedalina ze swoim Bayernem Monachium. Pierwsza trójka turnieju w nagrodę otrzymała sprzęt piłkarski, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach!

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii MCK.


Tekst i zdjęcia: Robert Łukawski