Mistrzowie Kuchni Juniorów 2016 wybrani!

19 sierpnia, w ramach podsumowania pierwszego tygodnia zajęć kulinarnych dla dzieci i młodzieży ph. „Jak spędzamy wakacje? Naturalnie… kulinarnie!”, odbył się konkurs MasterChef Junior, czyli Mistrz Kuchni Juniorów. O tytuły mistrzów rywalizowały cztery grupy młodych kucharzy.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu sałatki owocowej z dziewięciu wybranych przez grupę składników. Komisja konkursowa w składzie dyrektor Ewa Sabatowicz oraz pracownicy MCK e-Eureki – Biblioteki Publicznej Robert Łukawski, Anna Skowrońska i Natalia Borys oceniała grupy i efekty ich pracy w kilku kategoriach: smak, estetyka i sposób podania sałatki, współpraca w grupie oraz walory dodatkowe.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – grupa nr 4 w składzie: Kasia Stawiszyńska (kapitan kucharzy, czyli Chef), Zuzia Hamułka, Paweł Szmurło i Tomek Wiśniewski (z wynikiem 86 punktów na 102 możliwe)

II miejsce – grupa nr 3 w składzie: Julia Anarowicz (Chef), Michał Beska, Marysia i Natalka Chodanowicz i Julia Łuczków (83/102)

III miejsce – grupa nr 2 w składzie: Ola Milka (Chef), Małgosia Beska, Marysia Hamułka i Lena Modzelewska (79,5/102)

IV miejsce – grupa nr 1 w składzie: Paweł Wiśniewski (Chef), Lena Puzyrewska, Igor Sobczak i Franek Szmurło (76,5/102)

Wszystkie grupy solidnie pracowały i przygotowały pyszne, piękne i zdrowe sałatki, które w ekspresowym tempie zniknęły ze stołów. Każdy z uczestników kulinarnej rywalizacji otrzymał nagrodę. To jednak nie koniec naszych wakacyjnych szaleństw kulinarnych – kolejny tydzień również spędzimy na gotowaniu… i jedzeniu!


Tekst: Natalia Borys
Zdjęcia: Natalia Borys, Robert Łukawski