VIII Gminny Dzień Papieski

W minioną sobotę, 18 czerwca 2016 r., miał miejsce VIII Gminny Dzień Papieski w Zegrzu Pomorskim. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Wójt Gminy Ewa Korczak, proboszcz parafii p.w. M.B. Częstochowskiej w Zegrzu Pomorskim, Bogdan Gibczyński oraz Zofia Beba Bednarczyk, instruktor zespołu Anima.

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod obeliskiem św. Jana Pawła II. Kwiaty złożyli: Ewa Korczak, Wójt Gminy Świeszyno, w asyście zastępcy wójta Edwarda Wojtalika i skarbnika gminy Remigiusza Szymańskiego.  Następnie uczestniczyliśmy w mszy świętej celebrowanej przez księdza Zbigniewa Cieszkowskiego z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, księdza Bogdana Gibczyńskiego, proboszcza parafii oraz księdza Zenona Stefańskiego. W trakcie mszy wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego pt. „Chrzest, wiara i historii zew”, w wykonaniu zespołu Anima i Krajowego Bractwa Literackiego z Koszalina.  Po mszy, na placu przy kościele rozpoczął się festyn prowadzony przez Iwonę Moszyńską. Na scenie wystąpiły zespoły: Cecylianki, Jagody, Chocielanie z Bobolic, Swaty, męska grupa Karpaty, dziecięcy zespół z Dargini i dusza Zegrza Pomorskiego, zespół Anima. W trakcie festynu odbywały się licytacje, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby parafii. Licytowano m.in. zestaw kubków ze wszystkich dotychczasowych Dni Papieskich, tort, oryginalnego anioła, zestaw kieliszków oraz koszulkę z Biegu Papieskiego Domacyno – Karlino. Imprezą towarzyszącą była loteria fantowa, na zakończenie której rozlosowano nagrody: śpiwory, robot kuchenny oraz nagrodę główną - rower.  W trakcie imprezy można było posilić się bigosem przygotowanym przez strażaków z OSP Niedalino, zasmakować w domowych ciastach upieczonych przez panie z sołectwa Zegrze Pomorskie i Niedalino.

Organizatorami VIII Gminnego Dnia Papieskiego byli: Zespól Anima  z Zegrza Pomorskiego, Urząd Gminy Świeszyno, MCK e-Eureka – BP w Świeszynie, parafia p.w. MB Częstochowskiej w Zegrzu Pomorskim, Sołectwo Zegrze Pom., Sołectwo Niedalino oraz OSP w Niedalinie.

Pogoda dopisała, humory również, zwycięzcy loterii mogą być zadowoleni z nagród.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Tekst: Ewa Sabatowicz
Zdjęcia: Robert Łukawski