Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz

13 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, gościliśmy w centrum kultury i bibliotece koszalińską reporterkę i autorkę książek Magdę Omilianowicz. Autorka opowiadała głównie o swojej najnowszej książce oraz o wielkiej pasji, jaką jest podróżowanie.

Pierwszą część spotkania autorka poświęciła opowieściom o pracy nad książką „Bestia. Studium zła”, która już w najbliższym czasie trafi do księgarń. Książka została wydana przez Od Deski Do Deski w ramach serii „Na F/Aktach”. Traktuje o „Wampirze z Bytowa”, czyli Leszku Pękalskim, którego sprawa jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Omilianowicz pracowała nad tym tematem wiele lat temu, teraz powróciła do tej sprawy kryminalnej i próbuje odpowiedzieć na pytania: Skąd bierze się zło w człowieku? Co dalej z Leszkiem Pękalskim, który wychodzi na wolność w 2019 roku? Co z innymi zbrodniarzami, podobnymi do „Wampira”? Pozycja zapowiada się niezwykle interesująco – czekamy więc z wypiekami na twarzy na premierę!

Autorka opowiadała również o bohaterkach swoich zbiorów reportaży „Przekraczające granice” i „Przekraczające granice 2”. O kobietach niezwykle różnych, z bogatymi bagażami doświadczeń, przeżyć i poglądów, odważnych, oryginalnych, nietuzinkowych, które przekraczają szeroko rozumiane granice.

Zwieńczeniem spotkania była wielka opowieść autorki o pięknym zakątku świata – Lanzarote, hiszpańskiej wyspie wulkanicznej należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Autorka spędziła na tej niewielkiej wyspie kilka lat i poznała wszystkie jej zakamarki, skarby, tajemnice i artystyczne niezwykłości stworzone przez Césara Manrique. Opowieść o uroku wyspy autorka wsparła bogatą galerią zdjęć, która zapierała dech w piersiach. Była to dla uczestników spotkania wspaniała inspiracja do podróży, nie tylko wakacyjnych!

Natalia Borys