Pan Samochodzik i... świeszyńska młodzież

Niezwykle ciekawego pisarza mieli okazję poznać w miniony czwartek uczniowie świeszyńskich szkół podstawowych. W Multimedialnym Centrum Kultury - Bibliotece Publicznej w Świeszynie gościł bowiem Arkadiusz Niemirski, znany kontynuator popularnej serii detektywistycznej “Pan Samochodzik i...”.

Autor, posługując się oryginalnie przygotowaną prezentacją multimedialną, poprowadził niesztampowe spotkanie mające na celu nie tylko przybliżenie młodzieży własnej osoby, ale przede wszystkim wzbudzenie potrzeby częstego sięgania po książki. Kilkakrotnie podkreślał, że warto mieć marzenia, lecz nie można pozostawać biernym, trzeba dążyć do ich realizacji. Jako przykład podał historię spotkania z członkami jego ulubionego, legendarnego zespołu rockowego Procol Harum. Niemirski poruszał poważne tematy, ale wplatał w nie żarty i wątki humorystyczne. Jako były komik, członek grupy “kabaret i...”, robił to z mistrzowską łatwością, raz po raz wywołując salwy śmiechu wśród zgromadzonej widowni.

Starania autora w krzewieniu czytelnictwa wśród naszej młodzieży na pewno nie pójdą na marne. Świadczą o tym chętnie zadawane pytania o jego książki, dziesiątki rozdanych autografów i wspólne zdjęcia na koniec spotkania.

Arkadiusz Niemirski przybył do nas na zaproszenie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, a jego spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Zapraszamy do GALERII zdjęć z tego wydarzenia.


Tekst i zdjęcia: Robert Łukawski