Karnawałowy koncert w MCK!

Serdecznie zapraszamy na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, który odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w MCK e-Eureka - BP w Świeszynie!

Zespół wystąpi w składzie: Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon, Lena Nowak - klarnet, Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, Jakub Fedak - wibrafon, Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina, Łukasz Owczynnikow - kontrabas, Mateusz Kowalski - perkusjonalia, Marcin Axis Żebrowski - mandolina, gitara.

Wstęp na koncert: 10 zł. Bilety do zakupienia w biurze MCK lub w bibliotece w Świeszynie.

 

Szykuje się niesamowita uczta karnawałowa!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych.  Wykonania zachowują styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodają im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Debiut zespołu odbył się na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się debiutancki album „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku debiutancka płyta, „Umówmy się na dziś”, otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu zespołu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Kolejna płyta, „Tańcz mój złoty”, miała premierą w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie 7 października 2017 roku, a dwa miesiące po premierze „Tańcz mój złoty”, 10 grudnia, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

W chwili obecnej zespół pracuje już nad kolejną płytą. I koncertuje! Wielokrotnie zespół można było usłyszeć i zobaczyć w telewizyjnej Jedynce, gdzie wykonywał piosenki ze swoich płyt w bardzo popularnych teleturnieju - "Jaka to melodia".

http://orkiestrasentymentalna.pl/

Teledysk do piosenki NIKODEM - Warszawska Orkiestra Sentymentalna