Andrus z Myśliwieckiej w Świeszynie

Artur Andrus. Gwiazda radiowa i telewizyjna. W radiowej Trójce od 13 lat i od dobrych wielu lat w tvn-owskim Szkle kontaktowym. Poza tym piosenkarz, kabareciarz. Mistrz Mowy Polskiej z 2010 r.! Że to jest prawdziwa gwiazda pokazała frekwencja tego spotkania. Ponad 180-osób! To rekord tej sali.

Ale na pewno każdy, kto wybrał się w to deszczowe i wietrze popołudnie do Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka – Biblioteka Publiczna w Świeszynie, wychodził z tego spotkania usatysfakcjonowany! Swobodnie prowadzona przez Arka Wilmana – redaktora Radia Koszalin, rozmowa z Arturem Andrusem mogła by trwać i kilka godzin, bo tematów na pewno by nie zabrakło. Artur Andrus odpowiadał na każde pytanie – czy to o ostatni festiwal w Opolu, czy o udział w serialu Spadkobiercy. O Marii Czubaszek też było dużo opowieści i anegdot. Nie zabrakło również tematu wyboru – między Trójką a TVN. W ostatnich dniach Polskie Radio nie dało zgody na współpracę redaktorów (również Robertowi Kantereitowi) z TVN24.

Po spotkaniu dziennikarz cierpliwie podpisywał książki (które można było kupić przed spotkaniem), pozował do zdjęć i rozmawiał jeszcze indywidualnie z naszą publicznością.

Z każdej sprzedanej książki część zysku przeznaczony został na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin, na pomoc w zakupie leków.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez instytucję projektu "Słowa i opowieści w historii Świeszyna". Projekt realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - "Ojczysty - dodaj do ulubionych".