Koncert zespołu Dominanta (Białoruś)

 

 

W środę, 20 września, o godz. 18.00 w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteka Publiczna w Świeszynie wystąpi wywodzący się z Białorusi zespół Dominanta!

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zespół instrumentów narodowych Białorusi „DOMINANTA”, działający przy Państwo Instytucji Edukacyjnej „Svetlogorskaya Szkoła Sztuki” została założona w 2012 roku.

Liderem zespołu jest Alla Eroshenko. Opracowuje ona również wszystkie wykonywane utwory.

W zespole grają profesjonalni muzycy, którzy mają wszystkie niezbędne kwalifikacje zawodowe. Repertuar zespołu jest zróżnicowany: muzyka rosyjska, białoruska, zagranicznych kompozytorów, muzyka ludowa.

Wykorzystywane są narodowe i klasyczne instrumenty muzyczne: skrzypce, cymbały, akordeon, gitara basowa, perkusja. Unikalne narodowe (białoruskie) brzmienie, zespół uzyskuje dzięki takim instrumentom jak Białoruskie dudki, czy okaryna.

Kolektyw wielokrotnie nagradzany na konkursach międzynarodowych, jako gwiazda zapraszany do koncertowania na bardzo prestiżowych festiwalach.

W 2017 roku, zespół zdobył I miejsce oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Talentów” (Polska, Szczytno).