Koncert Zbigniewa Wojciechowicza i Narodowe Czytanie

15 września o 18.00 w MCK e-Eureka - BP w Świeszynie wyjątkowy koncert. Wystąpi Zbigniew Wojciechowicz, który w towarzystwie swej gitary zaprezentuje autorski program z poezją śpiewaną w roli głównej.

Recitalowi będzie towarzyszyło Narodowe Czytanie, które postanowiliśmy przenieść z 8 września na 15 września. W tym roku będziemy czytali oryginalną wersję Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

DOŻYNKI GMINNE 2018

Dnia 8 września 2018 r. o godz. 14.00 mszą świętą, odprawioną w kościele w Niedalinie, rozpoczną się gminne dożynki 2018! Następnie korowodem uczestnicy dożynek przejdą z kościoła na plac dożynkowy – nad rzekę Radew w Niedalinie.

 

Czytaj więcej...

Wakacje w Niedalinie - lipiec 2018

Zajęcia wakacyjne w świetlicy wiejskiej były zorganizowane wspólnie z filią biblioteczną w Niedalinie. To był bardzo intensywny miesiąc...

 

 

Czytaj więcej...

Półkolonia 2018 - I turnus już za nami!

Zakończył się pierwszy turnus półkolonii w MCK e-Eureka BP!

Podczas kolejnego tygodnia półkolonia obfitowała w wiele atrakcji. Dzieci rozpoczęły od zajęć terenowych w Niedalinie. Tam na terenie rekreacyjnym nad Radwią zamieniły się w poszukiwaczy skarbów. Sprzęt, mapy które przygotował Pan Andrzej Michalski, zapewnił im fantastyczną przygodę. Każdy miał okazję znaleźć skarby ukryte na terenie nad Radwią.

 

Czytaj więcej...

Sukces zespołu Karpaty

Zespół Karpaty ze Świeszyna, który swoje próby odbywa pod skrzydłami Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka - Biblioteka Publiczna, zajął pierwsze miejsce w II Transgranicznych Spotkaniach z Kulturą w Tychowie, w kategorii zespoły śpiewacze na imprezie pod nazwą "Tychowo na Ludowo 2018"!

Serdecznie gratulujemy!