100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Obchody 100 - lecia Niepodległej rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Proboszcz Dawid Fuławka w kościele pw. NMP w Świeszynie. Po mszy korowód poprowadzony przez druhów straży pożarnej OSP Świeszyno, OSP Strzekęcino, OSP Mierzym oraz OSP Niedalino przemaszerował do MCK e-Eureka w Świeszynie gdzie odbywała się dalsza część uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Przybyłych gości witali harcerze z drużyny Zielony Szczep oraz Skrzydlate Bractwo, każdy otrzymywał heraldyczną kokardę będąca symbolem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Biuro matrymonialne na scenie w Sianowie

Artyści z Grupy Teatralnej Odsłona zapraszają 17 listopada na godz. 16.30 do Centrum Kultury Miasta i Gminy Sianów na spektakl BIURO MATRYMONIALNE!
Wstęp wolny!

Koncert Zbigniewa Wojciechowicza i Narodowe Czytanie

15 września o 18.00 w MCK e-Eureka - BP w Świeszynie wyjątkowy koncert. Wystąpi Zbigniew Wojciechowicz, który w towarzystwie swej gitary zaprezentuje autorski program z poezją śpiewaną w roli głównej.

Recitalowi będzie towarzyszyło Narodowe Czytanie, które postanowiliśmy przenieść z 8 września na 15 września. W tym roku będziemy czytali oryginalną wersję Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

DOŻYNKI GMINNE 2018

Dnia 8 września 2018 r. o godz. 14.00 mszą świętą, odprawioną w kościele w Niedalinie, rozpoczną się gminne dożynki 2018! Następnie korowodem uczestnicy dożynek przejdą z kościoła na plac dożynkowy – nad rzekę Radew w Niedalinie.

 

Czytaj więcej...

Wakacje w Niedalinie - lipiec 2018

Zajęcia wakacyjne w świetlicy wiejskiej były zorganizowane wspólnie z filią biblioteczną w Niedalinie. To był bardzo intensywny miesiąc...

 

 

Czytaj więcej...